מאמר על מתמטיקה לכבוד ערב חשיפה

להבין טוב יותר את החיים, משמע להבין מתמטיקה !

אתם בטח מכירים את המצב שבו אתם נמצאים בחנות ועל המוצר אותו אתם רוצים לרכוש יש הנחה של 50% ובנוסף עוד הנחה של 15% לחברי מועדון. אתם בטוחים שכחברי מועדון מגיעה לכם הנחה של 65% אך בפועל מקבלים פחות והמוכרת מסבירה לכם שמדובר ב 50% הנחה על המוצר והנחה נוספת של 15%. ההסבר של המוכרת עדיין לא ברור ואתם מהנהנים 'כמבינים' ומשלמים …

מאז ומתמיד החיים שלנו סובבים סביב מספרים: אם נשים לב נבין שמתמטיקה נמצאת בכל תחומי החיים. אם זה נוגע לכסף: בהנחות ובמבצעים, בקניות, בבנק, בבורסה, ועוד תשלומים. אם זה במזג האוויר: במידות החום או הלחות ואף בתחנות הרדיו שאנו מאזינים להם. ככל שהתרבות והטכנולוגיה מתקדמות ,נעשים חיינו יותר ויותר תלויים במתמטיקה .

מקצוע המתמטיקה הינו מקצוע בו הידע נרכש כנדבך על נדבך , שלב אחר שלב כמעין מגדל גבוה ומכאן הצורך בשליטה מוקדמת ביסודות המתמטיקה ובעבודה השיטתית. העדר מוכנות זו עלולה לפגוע בהמשך לימודי המתמטיקה בעתיד .

מחקרים חדשים שנערכו מוכיחים כי ידיעת נושאים במתמטיקה והבנתם בקרב ילדים בגילאי בית ספר היסודי, מנבאים באופן עקבי הצלחה במתמטיקה בלימודי התיכון ובעתיד ידע זה, יאפשר להם להתנהל באופן מודע, אחראי ומושכל על הנעשה סביבם.

הוראה איכותית במתמטיקה מכוונת לאתגר והנאה. לימוד נושאים מתמטיים הלקוחים מחיי היום יום נכללים תחת המושג "מתמטיקה אוריינית" ילדים מבינים מתמטיקה ומפנימים אותה טוב יותר בדרך של המחשה ודרך עולמם היומיומי.

במסגרת הלמידה במרכז נעסוק בחיזוק מיומנויות בסיסיות במתמטיקה, הקניית אסטרטגיות למידה במתמטיקה, הקניית כלים לפיתוח החשיבה המתמטית, לימוד מתמטיקה אוריינית, תוך פיתוח יכולות הלמידה ומיצוי הפוטנציאל האישי.

ערב חשיפה לקורסי המתמטיקה – לכיתות ה' ולכיתות ז' – יתקיים בתאריך 7.10.13, יום שני, בין השעות 19:30 – 21:45 [כיתה ה’ – 19:30 – 20:30 כיתה ז’ – 20:45 – 21:45].

לאישור הגעה לערב חייגו – 7480137 – 09

 

סגור לתגובות.